Beste organisaties,
Enkele jaren geleden hebben wij als bestuur tijdens de ALV voorgelegd wat we moesten doen met de kalendervergadering en de procedure voor het aanvragen van wedstrijden. We hebben toen een stemming gehouden of de manier waarop de kalender tot stand komt behouden moest blijven, er was een ruime meerderheid.
Dit hebben we dus de afgelopen jaren als volgt gedaan;
– Indienen van de wedstrijden
– 2 keer concepten rondsturen en onderling overleg
– Kalendervergadering om de kalender definitief te maken
Vooral het laatste punt is een heikel punt, ieder seizoen weer worden wij als bestuur overspoeld met emails met de ‘uitzonderingen op de regel’ en wat doe je dan? Als je ‘nee’ zegt omdat het na de sluitingsdatum dan wel kalendervergadering is, conform de eerder gemaakte afspraken dus, ben je dwars, vervelend en zijn wij als bestuur niet vóór maar tegen de sport! Of we zijn tegen een bepaalde organisatie, die zitten we expres dwars. Dit zijn slechts een paar voorbeelden van alle mails/appjes/berichtjes die wij krijgen gedurende de periode na het aanvragen van de wedstrijden.
Dat gezegd hebbende; als we ‘ja’ zeggen op een extra wedstrijd of een aanpassing in de definitieve kalender, wat zijn de gemaakte afspraken dan waard? Staan we dan wel achter onze eigen afspraken? En zeg je dan tegen alles ‘ja’? Of alleen in speciale gevallen? Wat zijn dan die speciale gevallen? Wie bepaald dat en krijgen we dan geen scheve gezichten? Ook hier slechts een kleine greep uit alle vragen die wij ons elke keer moeten stellen als jullie als organisatie ‘de uitzondering op de regel’ zijn.
Dit alles heeft ons als bestuur doen besluiten om, net zoals bijna heel Nederland, de kalendervergadering en wat daar aan vooraf gaat vaarwel te zeggen. We zijn ons er ter dege van bewust dat dit consequenties kan hebben voor sommige organisaties en willen benadrukken dat we dit in eerste instantie als pilot willen inzetten. Daarnaast willen we iedereen graag het volgende meegeven: Denk om elkaar en GUN een ander ook iets! Hoe mooi zou het zijn als we weer (dressuur)wedstrijden hebben waar de rubrieken weer overvol zijn?
Hoe gaat dit nou straks in zijn werk?
Voor het aanvragen van de wedstrijden is eigenlijk niks anders dan anders, je kan gewoon via Mijn KNHS jouw wedstrijden indienen. Er is nu alleen geen deadline meer voor wanneer je de wedstrijd ingediend moet hebben, deze wordt ook automatisch goedgekeurd. Als we een tip mogen geven: organiseer een gezellige avond, een soort mini-kalendervergadering met organisaties in jouw buurt zodat je elkaar niet in de weg zit.
Wil je selectie organiseren, dan zouden wij dat fantastisch vinden! Dan heb je echter wel een deadline voor het aanvragen van jouw wedstrijden, deze is voor outdoor 2026 vastgesteld op 21 december. Wil je dus tussen 1 mei en 21 juni een selectiewedstrijd organiseren, geef dit dan aan door middel van het ‘selectievinkje’ aan te klikken. In de kerstvakantie zal het bestuur de organisaties benaderen voor de selecties zodat we dit in januari bekend kunnen maken.
De outdoor kampioenschappen zijn op 3, 4 en 5 juli 2026, wees welkom om te komen kijken of te helpen zodat we ook daar weer een mooie editie van kunnen maken want zonder vrijwilligers zijn we nergens!
De voorwaarden voor een selectiewedstrijd (document volgt)